Pasowanie na czytelnika biblioteki

 

Dnia 20 stycznia 2020 r. odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klasy I w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Dziewczęta z aktywu bibliotecznego - Asia, Julia i Oliwia, zaprosiły pierwszaków do magicznego świata książek, wcielając się w postaci z bajek: Czerwonego Kapturka, Kota w butach i Kopciuszka.

 

Podczas spotkania pierwszoklasiści dowiedzieli w jaki sposób będą wypożyczać książki, zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz układem książek w bibliotece. Rozwiązywali zagadki, usłyszeli także o korzyściach płynących z czytania i zasadach poszanowania książek. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przez uczniów przyrzeczenia, po którym mogli przystąpić do wypożyczenia swojej pierwszej książki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplom pasowania na czytelnika.

 

Po pasowaniu odbyły się zajęcia plastyczne podczas których pierwszoklasiści własnoręcznie wykonali zakładki do książek. Pani bibliotekarka – Justyna Ratajczak, życzyła uczniom wspaniałych przygód w zaczarowanym świecie książek i zaprosiła do częstego korzystania z biblioteki zapewniając, że wszyscy, zawsze będą tu mile widziani.